DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Jaromír Jágr

Rodák z vísky Hnidousy u Kladna dobyl hokejový svět. Vždy toužil stát se nejlepším hokejistou této planety a nikdo nepochybuje o tom, že se mu to již podařilo.

 

Emil Zátopek

Nejslavnější český atlet všech dob přezdívaný supící lokomotiva se narodil 19. září roku 1922 v Kopřivnici v početné rodině - byl předposledním z osmi sourozenců. V předválečném období se začal mladý Emil učit v Baťových závodech.. K lehké atletice se dostal náhodou, když studoval Baťovu průmyslovou školu ve Zlíně a vychovatel ho donutil i přes výmluvy na bolávé koleno k běhu městem. Ze vzteku to vzal vážně a doběhl druhý. Právě tento nevýznamný závod odstartoval jeho budoucí kariéru světového rekordmana a olympijského vítěze. Celý článek zde..

Sylvester Stallone

Kdo by neznal chudého boxera z  Philadelphie, který dostal šanci bojovat s mistrem světa v těžké váze o titul, nebo nebojácného veterána Johna Ramba z Vietnamu, válčícího proti nespravedlnosti ve světě. Jak jistě víte, jde o Sylvestra Stallona často uváděného pod přezdívkou Sly.    Celý článek zde..

Jaromír Jágr

Rodák z vísky Hnidousy u Kladna dobyl hokejový svět. Vždy toužil stát se nejlepším hokejistou této planety a nikdo nepochybuje o tom, že se mu to již podařilo.

Když jako malý kluk viděl hrát Maria Lemieuxe, přál si potkat se s ním někdy na ledě. To se mu splnilo už v osmnácti letech, protože si ho v draftu vybral tým Pittsburgh Penguins. Obrovský talent Jágr byl brzy zařazen do jedné řady s kapitánem Lemieuxem a rychle se stával jednou z hvězd. V prvních dvou letech za mořem vyhrál dva Stanley Cupy. Skutečně, úvod jako hrom.

V roce 1995 vyhrál také svou první vlastní cenu, trofej Arta Rosse, kterou získá každou sezónu hráč s nejvyšším součtem branek a přihrávek. Toto ocenění vybojoval ještě třikrát. Poté, co roku 1997 musel Mario s hokejem nadobro skončit, převzal Jágr jeho roli vůdce týmu a zanedlouho se stal i kapitánem. Ve své sbírce má také zlatou olympijskou medaili, kterou získal s českou reprezentací v Naganu 1998. Když pak získal i Hartovu trofej, jež vždy připadne nejužitečnějšímu hokejistovi roku, stvrdil definitivně svou pozici hráče číslo 1.

Díky své píly a odhodlání trénovat a pracovat na sobě jak jen to je možné, stále ještě hraje a žije si svůj hokejový sen. Ve věku 42 let je jedním z nejstarších aktivně hrajících hráčů v NHL, kde momentálně působí v týmu z New Jersey.

Nikdo nemůže jeho úspěchy přičítat štěstí, náhodě či něčemu podobnému, jediným jasným receptem na úspěch, kterého dosáhl a který je z jeho životního příběhu patrný je následující: být odhodlaný, nebát se neúspěchu, nevzdávat se při případných neúspěších (ani Jágr nedává góly ve všech zápasech, měl období kdy nedal gól ani po několika desítkách zápasů, ale ani přesto se nevzdal) a z výpovědí jeho spoluhráčů také jasně vyplývá, že aby byl lepší než ostatní, také dře více než ostatní, což mu přináší výsledky.


 

Officiální facebook stránka: https://www.facebook.com/68Jagr?fref=ts

image

 


 

 

24.4.2012

Sylvester Stallone

Kdo by neznal chudého boxera z  Philadelphie, který dostal šanci bojovat s mistrem světa v těžké váze o titul, nebo nebojácného veterána Johna Ramba z Vietnamu, válčícího proti nespravedlnosti ve světě. Jak jistě víte, jde o Sylvestra Stallona často uváděného pod přezdívkou Sly.                        

    Sly se narodil 6. Července 1946 v chudé čtvrti. Při komplikovaném porodu byla Sylvesterovi přerušena nervová vlákna a ochrnula mu celá levá tvář. Po třech letech v týdenních jeslích si ho matka vzala do Philadelphie, kde strávili zbytek svého dětství. Sylvester zde vyrůstal sám, chybělo mu sebevědomí, byl slabý a hubený kluk. Ve škole se mu posmívaly kvůli jménu a špatné mluvě. Měl špatné známky a do svých 15-ti let prošel celkem 12-ti školami.

    Vystudovat se mu podařilo až na American College ve Švýcarsku Ve filmu se poprvé objevil kvůli nedostatku peněz v erotickém snímku The Party at Kitty and Stud's, první významnější hereckou příležitostí po nezávislých snímcích No Place to Hide a the Lord's of Flatbush a řadě komparzních rolí byla vedlejší role svérázného závodníka v béčkovém filmu s Davidem Carradinem v hlavní roli Death Race 2000z roku 1975

    V herectví se mu nedařilo a tak zkoušel psát scénáře. Dlouho neměl valný úspěch, až když se rozhodl napsat scénář o zápase boxerského outsidera proti mistru světa v těžké váze (inspirovaný skutečným zápasem mezi Muhammadem Ali a Chuckem Wepnerem).

    Studiu se scénář zalíbil tak, že bylo Stallonovi  nabídnuto okamžitě 350 tis. dolarů. Dle studia byl ideálním kandidátem na obsazení hlavní role např. Herec Burt Reynolds. Sly však zachoval chladnou hlavu a místo toho nabídnul pro hlavní roli přímo sebe.

    Nakonec lidi přesvědčil a vzniknul tak kultovní snímek. Film s náklady pouhého 1 milionu dolarů se stal celosvětovým hitem, utržil 225 mil. dolarů, získal 10 nominací na Oskara, z nichž 3 vyhrál a dokázal inspirovat a motivovat miliony lidí po celém světě.

image

,,Život není o tom, jak silnou ránu dokážeš uštědřit ostatním, ale o tom, jak se dokážeš postavit ranám, které zasáhly tebe."

 

 


 

8.5.2012

Emil Zátopek

Nejslavnější český atlet všech dob přezdívaný supící lokomotiva se narodil 19. září roku 1922 v Kopřivnici v početné rodině - byl předposledním z osmi sourozenců. V předválečném období se začal mladý Emil učit v Baťových závodech.. K lehké atletice se dostal náhodou, když studoval Baťovu průmyslovou školu ve Zlíně a vychovatel ho donutil i přes výmluvy na bolávé koleno k běhu městem. Ze vzteku to vzal vážně a doběhl druhý. Právě tento nevýznamný závod odstartoval jeho budoucí kariéru světového rekordmana a olympijského vítěze.

image

 

    I přesto to, že neměl silné nohy, dobrý odraz, ani styl, nechyběla mu silná vůle a houževnoastost. Trenéra odmítal a denní dávky běhu, které byli někdy až 30 km dlouhé, si určoval sám. Častokrát trénoval v těžkých kanadách, občas i v kryté jízdárně na dráze v pilinách - usilovná dřina ho brzy odměnila na závodech. O tři roky tvrdého trénování později vytvořil první rekord, když zaběhl patnáctistovku za 4:01 min. Na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 zvítězil v běhu na 10 kilometrů a na trati na 5 kilometrů podlehl vítěznému Belgičanu Reiffovi o pouhé dvě desetiny vteřiny. Na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 byli manželé Zátopkovi nejslavnějším sportovním párem světa, když v jednom dni získali dvě zlaté medaile. Dana poprvé v životě poslala oštěp za hranici padesáti metrů a Emil vyhrál běh na pět kilometrů. V

     Helsinkách Zátopek ještě získal zlatou za běh na deset kilometrů a za maraton. Před olympijskými hrami v Melbourne v roce 1956 měl problémy s kýlou, které narušily tréninkovou přípravu a Zátopek doběhl v maratonu šestý. Poslední vítězný závod běžel v roce 1958 jako šestatřicetiletý v San Sebastianu. Poté symbolicky pověsil tretry na hřebík a svou závodnickou kariéru ukončil.

    Běhání se pro Emila bylo vším, nalezl v něm a ve své ženě Daně smysl života. Pro jeho přátelskou a veselou povahu, skromnost a ochotě pomáhat druhým si jej cenili i jeho rivalové. Jako vůbec první český sportovec byl odměněn Cenou Pierra de Coubetina (Mezinárodním výborem pro fair play). V roce 1997 byl zvolen nejlepším atletem 20. století v České republice a roku 1999 pak naším nejlepším olympionikem historie.

    Český olympionik století, zemřel 21. listopadu 2000 v Praze. Jako prvnímu našemu sportovci vůbec, mu byl vypraven státní pohřeb v Národním divadle.

 

image

 "Vytrénované tělo je jako ocelová pružina. Zmáčknete je a ono pak vyskočí. Zmáčknete je ještě víc a ono vyskočí výš než předtím. Jenom ho nesmíte zmáčknout tolik, že byste ho zlámali nebo zdeformovali,"